Stride Treglown logo

Stride Treglown

Org chart

Darren Wilkins
Managing Director
Collapse
Caroline Mayes
Director & Head of Schools
Cora Kwiatkowski
Divisional Director & Head of RIBA Client Adviser
Paul Seaver
Senior Associate Urban Designer & Head of Masterplanning and Urban Design
Pierre Wassenaar
Director & Head of Technology and Innovation
Steve Dolphin
Divisional Director for Organisational Change
Tristan Rhodes
Director & Head of Office and Workplace
Stephen Wilson
Divisional Director & Head of Design for Manufacture
Rachel Bell
Director & Head of Transport
Robert Delius
Divisional Director & Head of Sustainability
Gareth Mason
Divisional Director & Head of Retail
Simon Boundy
Divisional Director & Head of Healthcare
Gordon Tero
Director & Head of BIM and Digital Design
Kieran Lilley
Regional Director & Head of Student Living
John Colvin
Senior Associate Architect & Head of Hotels and Leisure
Isabelle Carter
Senior Associate & Head of Landscape Architecture, Landscape Design
Dominic Eaton
Director & Head of Residential
Graham Stephens
Director & Head of Town Planning
Matt Tarling
Director & Head of Universities, Further Education
David Bayliss
Regional Director & Head of Defence
Edward Davies
Regional Director & Head of Creative Reuse
Anabel Oreiro
Senior Associate & Head of Interior Design
Laurence Reilly
Head of Design Management
Penny Burgess
Finance Director
Daniel Van Luttmer
Director & Head of Healthcare
John Kirkby
Regional Director & Head of Principal Designer
Pete Badger
Associate Sustainability and Planning Consultant & Head of Sustainable Assessment
Alan Humphrey
Senior Associate Building Surveyor & Head of Building Surveying
Paul Channing
Associate Architect & Head of Historic Buildings and Conservation
Greg McKay
Senior Associate & Head of Landscape Delivery, Landscape Architecture
William Jones
Divisional Director & Head of Senior Living
Clive Tanner
Associate & Head of Graphic Design
Sean Peacock
Divisional Director & Head of HR
Jason Pitchers
Divisional Director & Head of IT
Ben Jepson
Divisional Director & Head of Maritime
Jack Roche
Head of Marketing
Rebecca Draper
Head of Knowledge Management
Jacqui Pollard
Head of Residential
Rob Wheaton
Head of Residential
Stephen Newton
Head of Residential
Danny Harris
Head of Schools
John Wright
Director
Mark Rees
Divisional Director
Carl Harding
Divisional Director
Dougal Anderson
Divisional Director
Anthony Walsh
Divisional Director
Adam Parry
Divisional Director
Jonathan Healiss
Regional Director
Tony Russell
Regional Director
Ian Tipton
Regional Director
Simon Trew
Regional Director
Ray Williamson
Regional Director
Karyn Williams
Senior Associate Technologist & Head of Social Value

Board & Advisors

David Hunter
Chairman

People not yet in org chart

Ross Russell
Architect
Marié Nevin
Architect
Chloe Madge
Architect
Sam Homer
Architect
Milly Harris
Architect
Keane Yuen
Architect
Maite Igartua
Architectural Designer
Mercedes Baldasarre
Architectural Designer
Hannah Xu
Assistant Landscape Architect
Lee Goddard
Associate Architect
Nicole Elliott
Associate Architect
Craig Brown
Associate Architect
Josh Blackledge
Associate Architect
Sian Briggs
Associate Architect
Katherine Roberts
Associate Architect
Christine Fatania
Associate Architect
Eirini Christofidou
Associate Architect
Amy Evered
Associate Architect
Sophie Jarzebowski
Associate Architect
Juan López
Associate Architect
Joe Trevail
Associate Architect
Dean Redfern
Associate Architect
Alexander Barry
Associate Architect
James Taylor
Associate Architect
Linda Jordan
Associate Architect
Keith Deaney
Associate BIM & Digital Consultant
Glynn White
Associate Interior Designer
Johanna Kohlin-Clarke
Associate Interior Designer
Claire Symons
Associate Landscape Architect
Ray Cottrell
Associate PM & Cost Consultant
Steve Lomax
Associate Technician
Lea Watkins
Associate Technologist
Neil Hattie
Associate Technologist
Iain Stanton
Associate Technologist
Angel Lock
BIM & Digital Coordinator
Adrian Shenton
Interior Designer
Angharad Mathews
Interior Designer
Kasia Jemiol
Interior Designer
Katherine Hatch-Morelli
Interior Designer
Naomi Cripps
Interior Designer
Isabel Russell
Interior Designer
Heather Savage
Junior Interior Designer
Jo Ruston
Learning & Development Manager
Rob Nunn
Part 2 Architectural Assistant
Connie Ivanova
Part 2 Architectural Assistant
Ellie Laws
Planning Consultant
Ed Houlton
Senior Architect
Martin Andrews
Senior Architect
Toni Riddiford
Senior Associate
Lee Diggle
Senior Associate
James Horner
Senior Associate
David Banner
Senior Associate Architect
Philippa Klaschka
Senior Associate Architect
Rachel Bremner
Senior Associate Architect
Matthew Parkes
Senior Associate Architect
Thomas Sheehan
Senior Associate Architect
Sarah Lee
Senior Associate Architect
Helen Cooke
Senior Associate Architect
Phil Grant
Senior Associate Architect
Nik Hoggarth
Senior Associate Architect
Vicki Shepherdson
Senior Associate Architect
Bryony Staples
Senior Associate Architect
Nicholas Morris
Senior Associate Architect
Andrew Kingdon
Senior Associate Architect
James Page
Senior Associate Architectural Designer
Cliff Messent
Senior Associate Project Manager
Ashley Fillingham
Senior Associate Technician
Steven Bradshaw
Senior Associate Technician
Aditi Kumar
Senior Building Surveyor
Robert Bailey
Senior Solutions Analyst
Gavin Dungan
Senior Technologist
Lauren Winfield
Technologist
Mark Billowes
Senior Technologist & Certified Passivhaus Designer
Mark Tagara
Technologist
Hannah Richards
Technologist
Adam Chapman
Technologist
Daniel Murphy
Technologist